Newsletter

Czysta woda to życie.

Czysta woda to życie.

Wędrówki w miejscach, gdzie woda nie występuje, trudne wycieczki trekkingowe, pobyt w kraju, który ma mocno ograniczony zasób wody - te i wiele innych sytuacji zmusza nas do zmagania się z pragnieniem picia wody. Oczywiste jest, że nawadnianie organizmu jest czynnością niezbędną do podtrzymania życia, dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by niezależnie od warunków mieć przy sobie dostęp do czystej wody. Nie można bagatelizować tego typu elementów wyprawy, ponieważ może się to skończyć źle, a nawet fatalnie. Wśród ludzi szukających odpowiedzi na pytanie jak znaleźć czystą i zdatną do picia wodę pozbawiona drobnoustrojów, czyli taką, która po prostu jest zdrowa dla nas samych, w miejscach, gdzie brak miejskich kraników, a nawet studni ostatnimi czasy pojawia się odwiedź brzmiąca dość nowocześnie, a mianowicie – lifestraw.
Czym jest to urządzenie? Okazuje się, że to jeden z najlepszych sposobów do tego, by niezależnie od położenia móc czerpać czystą wodę i cieszyć się jej dobrym, orzeźwiającym smakiem. Lifestraw to filtr służący oczyszczaniu wody z nawet najbardziej zanieczyszczonych źródeł, miejsc takich jak kałuże, rzeki i jeziora. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie są pewni, iż w danym terenie będą mogli liczyć na dostęp do wody pitnej. Nawet te osoby, które nie planują wyjazdów w nieznane, mogą korzystać z kompaktowych systemów oczyszczania wody. Również w domu można używać tych przyrządów. Gdzie i jak? Przykładem może być nasza własna kuchnia, w której woda kranowa nie zawsze jest bezpieczna i nie zawsze nadaje się do spożycia. Już jedno przefiltrowanie wystarczy by mieć pewność, że pijemy czystą i zdrową wodę.
Na sam koniec można zastanowić się, gdzie dostępne są filtry typu lifestraw? Najłatwiej zakupić je przez Internet. Specjalne strony zajmujące się dystrybucją tych urządzeń na pewno spełnią nasze oczekiwania. Innym sposobem nabycia może być profesjonalny sklep, w którym będziemy mogli liczyć na fachową poradę. Przed zakupem warto zastanowić się, do czego dokładnie bezie nam służył filtr i jakie wymagania musi on spełnić. Mając naszkicowany w głowie konspekt możemy szukać modelu idealnego. Inwestycja w lifestraw wydaje się być czymś bardzo mądrym ze względu na to, że dostarczanie naszemu organizmowi wody to zaspokajanie najbardziej podstawowych jego potrzeb. Jedne filtr wystarczy na poprawienie jakości do stanu pitnego nawet osiemnastu tysięcy litrów wody. Warto zatem wziąć sprawy w swoje ręce i przyjrzeć się temu, co pijemy.

Wykonanie projektu: JTS Studio