Newsletter

> Czy Butelka Lifesaver może być używana do przefiltrowania moczu?
Możesz przefiltrować mocz używając Lifesaver i usunie on wszystkie mikrobiologiczne zanieczyszczenia, jednak w moczu znajduje się pewna ilość soli, którą otrzymana woda będzie w sobie zawierał,a a butelka Lifesaver tej soli nie usunie . Poziom soli w moczu, a tym samym w przefiltrowanej wodzie będzie się zwiększał z każdą kolejną filtracją „tego samego” moczu. Zalecamy zatem filtrować mocz maksymalnie 4 razy, zanim poziom soli w moczu stanie się niebezpieczny. Jednocześnie zaleca się szukać alternatywnych źródeł wody, zanim zdecydujemy się przefiltrować mocz.
> Czy Lifesaver może stracić swoje właściwości filtrujące?
Nie otwarta butelka Lifesaver ma trwałość do 3 lat, zależnie od warunków przechowywania. Jest zaprojektowana do utrzymywania tego samego poziomu mikrobiologicznej filtracji podczas całej jej żywotności. Lifesaver zawiera bezpieczną technologię FAILSAFE . Technologia ta oznacza, że gdy wkład filtracyjny zużyje się, układ zamyka się, uniemożliwiając użytkownikowi picie zanieczyszczonej wody. Aby móc korzystać z butelki ponownie należy zastąpić zużyty kartridż nowym.
> Czy LIFESAVER filtruje wodę morską?
Tak. Butelka Lifesaver usunie wszystkie zanieczyszczenia mikrobiologiczne z wody morskiej. Jednak nie filtruje soli z wody morskiej lub soli z innych źródeł wody.
> Kiedy filtrt LIFESAVER powinien być wymieniany?
Filtr z butelki Lifesaver musi być wymieniony, kiedy się zużyje. Kaseta 4000UF filtruje do 4000 tys. litrów wody, a kaseta 6000UF filtruje do 6000 tys. litrów wody . Kluczowym wskaźnikiem zużywania się kartridża, jest zmniejszenia się natężenia przepływu wody. Dzieje się tak zwykle, gdy przefiltruje się już ok. 3500 litrów przy filtrze 4000UF i 5500 litrów przy filtrze 6000UF. Daje to dużo czasu, aby kupić lub dopasować inną kasetę. Będziemy mogli zauważyć, że kartridż skończył się, także w momencie, gdy nie będziemy mogli przepompować wody. Oznaczać to będzie, że filtr zużył się i zamknął, uniemożliwiając filtrowanie wody. Technologia ta znana jest jako FAILSAFE- uniemożliwia ona nabranie i przepompowanie brudnej wody, w przypadku zużycia się kartridża.
> Co produkty LIFESAVER potrafią usunąć i jak to działa?
Lifesaver to opracowany w 2007 roku kompaktowy filtr w kształcie dużego termosu/butelki lub karnistra. Lifesaver wykorzystując wysoce zaawansowany system filtrujący usuwa wszystkie bakterie, wirusy, torbiele, pasożyty, grzyby oraz wszelkie inne mikrobiologiczne patogeny przenoszone drogą wodną. Przefiltrowana woda nie ma smaku żadnych substancji chemicznych jak np. jod czy chlor, ponieważ te chemikalia nie są potrzebne do działania filtru! Butelka nie potrzebuje żadnego zasilania ani promieniowania UV. Urządzenie, przeciska pod wysokim ciśnieniem wodę przez specjalny filtr o wielkości oczka 15 nanometrów zatrzymując wszelkie bakterie, wirusy, cysty, pasożyty, grzyby i inne patogeny mikrobiologiczne żyjące w wodzie (np. niebezpieczny wirus polio ma 25 nanometrów). Dodatkowo Lifesaver filtruje wstępnie oczyszczoną wodę poprzez filtr z węgla aktywnego (dzięki temu zmniejsza on pozostałości pestycydów i innych związków, które zakłócają procesy hormonalne, pozostałości środków medycznych czy metale ciężkie takie jak ołów i rtęć). LIFESAVER do działania wymaga jedynie kilku ruchów wbudowanej pompy mechanicznej (która podnosi ciśnienie wewnątrz uzdatniacza). Ze względu na swoje unikalne działanie pneumatyczne butelka może być używana do kierowania strumienia wody pod ciśnieniem bezpośrednio na ranę w celu jej odkażenia lub usunięcia zanieczyszczenia.
> Jaka jest gwarancja na produkty Lifesaver?
Butelki LIFESAVER posiadają 2 lata gwarancji międzynarodowej.
> Jaki będzie smak przefiltrowanej wody?
Ludzie mają tendencję do myślenia o wodzie jako posiadającej jeden charakterystyczny smak . Powodem tego jest to, że zwykle używają do picia wody z jednego źródła, np. z dostępnej siecie wodociągowej. Dlatego też, kiedy będziemy pić wodę z innego źródła, zawsze będziemy porównać ją do domowej wody z kranu, lub danej marki wody kupowanej w sklepie. Chlorowana woda będzie miała zdecydowanie inny smak od wody pozbawionej chloru. Dodatkowy wpływ na smak, ma temperatura wody- woda, która jest zimna maskuje większość smaku. Ogólnie możemy tylko ogólnie rozpoznawać cztery rzeczy - słodkie , słone, gorzkie, kwaśne. W celu rozszerzenia gamy smaku używamy naszego węchu . Woda, która została przepuszczona przez LIFESAVER nie będzie miała żadnego dostrzegalnego zapachu . Jeśli jednak zapach jest spowodowany jest rozpuszczającymi się gazami, jest możliwość, że woda będzie miała delikatny „zapach”. Węgiel aktywny wyeliminuje większość z nich , ale nadal jest możliwość ich wyczucia.
> Czy LIFESAVER będzie działał bez dodatkowego filtra z węgla aktywnego?
Tak, będzie działał - filtr węglowy zmniejsza pozostałości pestycydów chemicznych, w tym , związki zakłócające procesy hormonalne , odpady medyczne i metale ciężkie, takie jak ołów i miedź. Eliminuje również nieprzyjemny smak i zapach wody z zanieczyszczeń takich jak chlor i siarkę. Zaprojektowany jest do przefiltrowania około 250 litrów brudnej wody. Filtr z węglem jest wyposażeniem dodatkowym, także pomimo jego braku LIFESAVER usunie wszystkie zanieczyszczenia mikrobiologiczne z wody. Zużyty filtr węglowy można dokupić osobno w naszym sklepie.

Wykonanie projektu: JTS Studio