Newsletter

Butelka LifeSaver 4000UF Powiększ do pełnego rozmiaru

Butelka LIFESAVER 4000UF


Przenośny uzdatniacz wody słodkiej – butelka LIFESAVER

Filtruje do  4000L. wody. 

Więcej szczegółów

Butelka LIFESAVER 4000UF

Stan: Dostępny

5 dostępnych

499,00 zł

Obniżka!

-250,00 zł

749,00 zł

505,66 zł za 1

Wprowadź numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin:

 


Przenośny uzdatniacz wody słodkiej –butelka LIFESAVER 4000


 

LIFESAVER to opracowany w 2007 roku kompaktowy filtr w kształcie dużego bidonu/butelki. Doskonały dodatek na kemping, piesze wędrówki, wędkarstwo, podróże.

 

LIFESAVER wykorzystując wysoce zaawansowany system filtrujący usuwa wszystkie bakterie, wirusy, cysty, pasożyty, grzyby oraz wszelkie inne mikrobiologiczne patogeny przenoszone drogą wodną. Przefiltrowana woda nie ma smaku żadnych substancji chemicznych jak np. jod czy chlor, ponieważ te chemikalia nie są potrzebne do działania filtru! Butelka nie potrzebuje żadnego zasilania ani promieniowania UV.

Lifesaver jest najbardziej zaawansowanym filtrem na świecie, który potrafi uzdatnić nawet ludzki mocz. Nie zalecamy jednakże filtrować moczu powyżej 3-4 razy bez uzupłnienia organizmu innymi płynami, ponieważ niebiezpiecznie zwiekszy się ilość soli w naszym organiźmie, co jest dla ludzi bardzo niebiezpieczne.Jednoczesnie zalecamy szukać alternatywnych źródeł wody zanim będziemy zmuszeni przefiltrować własny mocz.

Lifesaver został doceniony przez wojsko i  trafił na wyposażenie niektórych wojskowych oddziałów Brytyjskich.


 

 Gdzie może się przydać?

 

 

  • Wędrówki piesze i podróże zagranicze

Lifesaver jest jednym z najbezpieczniejszych filtrów na świecie, dlatego możesz czuć sie bezpiecznie używając go do picia wody z zanieczyszczonych źródeł, gdzie woda jest zdatna do picia wyłącznie po przegotowaniu.


Uwiebiasz górskie eskapady czesto podróżujesz zagranice, np. do krajów:


  • Afrykańskich - Egipt,Sudan?
W krajach Afrykańskich około 400mln. ludzi nie dostępu do czystej wody pitnej.


  • Ameryki południowej - Kostaryka, Peru?
W Ameryce łacńskiej 73mln. Ludzi nie ma dostpu do czystej i bieżącej wody.


  • Azji - Chiny, Indie, Malezja?

Na kontynecie azjatyckim tj. w samych Chinach bez czystej wody pitnej żyje aż 119 mln.

oraz 97 mln. w Indiach.


W krajach trzeciego świata woda jest zdatna do picia tylko po przegotowaniu, lecz nie zawsze mamy taką możliwość.

LIFESAVER wyszedł takim problemom naprzeciw. Teraz wygodnie możesz zaczerpnąć wodę z prawie każdego źródła. Potraktuj Filtry Lifesaver jako ewentualną apteczkę ratunkową wszędzie, gdzie sie tylko znajdsziesz. Pamietaj, że możesz zadbać nie tylko o swoje zdrowie i bezpieczeństwo lecz również osób Tobie towarszyszących- rodziny lub przyjaciół. Jeden filtr LifeSaver może zapewnić przetrwanie całej grupie ludzi, dlatego warto zapewnić sobie pewną ochronę niewielkim kosztem.

Jeden filtr jest w stanie przefiltrować do 4.000 Litrów brudnej i niezdatnej do picia wody.


 


Dane szczegółowe:


- Oczyszcza wodę z bakterii w 99.999995%
- Oczyszcza wodę z wirusów w 99,999%
- Redukuje zanieczyszczenia chemiczne- ęgiel aktywny zmniejsza przedostawanie się do wody metali ciężkich oraz pozostałości chemicznych takich jak pestycydy.


Dane podstawowe waga i wymiary:


- LIFESAVER 4000UF filtruje 4 tys. litrów wody

- Waga 635 gram
- Pojemność wody 750ml

- Wydajność uzdatniacza w „Lifesaver bottle” to około 2.5 litra na minutę
- Maksymalna średnica 95 mm (a nie jak podaje producent 90 -

przyczyną jest uchwyt na pasek)
- Wysokość 310 mm

- Minimalna temperatura działania >0 ̊C

- Maksymalna temperatura działania 50 ̊C

- Minimalna temperatura przechowywania -10 ̊C*

- Maksymalna temperatura przechowywania 50 ̊C

- Początkowy przepływ butelki 2.5L/min


Zużyte części LIFESAVER można wymienić. W takim wypadku wystarczy się z nami skontaktować, a nasza firma dostraczy Państwu nowe potrzebne części.

 

LIFESAVER spełnia wszystkie wymagania Brytyjskich, Amerykańskich i Europejskich regulacji dotyczących wody pitnej oraz były testowane i certyfikowane przez Londyńską Szkołę Higieny i Medycyny Tropikalnej.

 

Warto wspomnieć że produkty LIFESAVER są aktualnie używane na szeroką skalę w rejonach objętych klęską żywiołową – na Haiti oraz w Pakistanie. Dodatkowo Lifesaver 4000UF od 2007 r. jest używany przez klientów wojskowych na całym świecie, z czego 30 000 jest nadal w aktywnej służbie.Udzielone certyfikaty zgodności przydatności w ratownictwie :


EPA - US National na mocy rozporządzeń Safe Drinking Water
EU Act 93-523
Spełnia wymogi dot. wody pitnej :
Europejska dyrektywa w sprawie wody pitnej 2000
dyrektywy Rady 98/83/WE
Guidelines for Drinking-water Quality First Addendum 3rd Edition Wytyczne dotyczące jakości wody pitnej.
Przyznane certyfikaty:
CE, EPA, NSF, WHO, WRAS, DVGW, KIWA, KTW, LSHTM

 

Producent udziela dwuletniej gwarancji międzynarodowej.
Filtrowanie:


To wspaniałe urządzenie, przeciska pod wysokim ciśnieniem wodę przez specjalny filtr o wielkości oczka 15 nanometrów (1nm= 1 milionowa milimertra!) – zatrzymując wszelkie bakterie, wirusy, cysty, pasożyty, grzyby i inne patogeny mikrobiologicze żyjące w wodzie (np. niebezpieczny wirus polio ma 25 nanometrów).

LIFESAVER posiada filtr wstępny membranowy/ gąbkę czyszczącą - butelka jest wyposażona w płytę filtra wstępnego. To chroni membranę od takich jak zanieczyszczeń jak piasek, żwir, kije i błoto, przedłużając żywotność kartridża w filtrze. Twój filtr wstępny może być również stosowany jako gąbka. Możesz go użyć, aby chłonąć wodę z trudno dostępnych miejsc, takich jak pęknięcia w skałach lub płytkie kałuże!


Dodatkowo Lifesaver filtruje wstępnie oczyszczoną wodę poprzez filtr z węgla aktywnego (dzięki temu zmniejsza on pozostałości pestycydów i innych związków, które zakłócają procesy hormonalne, pozostałości środków medycznych czy metale ciężkie takie jak ołów i rtęć). Dodatkowy filtr eliminuje również nieprzyjemny smak i zapach z zanieczyszczeń takich jak chlor czy siarka. Jest zaprojektowany aby wytrzymać na ok. 250 litrów. Filtr jest wymienny!


LIFESAVER do działania wymaga jedynie kilku ruchów wbudowanej pompy mechanicznej (która podnosi ciśnienie wewnątrz uzdatniacza). Ze względu na swoje unikalne działanie pneumatyczne butelka może być używana do kierowania strumienia wody pod ciśnieniem bezpośrednio na ranę w celu jej odkażenia lub usunięcia zanieczyszczenia.

Kartridże filtrujące są wymienne– jednak starczają na bardzo długo – w przypadku wersji „Lifesaver bottle” to odpowiednio 4 tysiące lub 6 tysięcy litrów. 


 

Zapraszamy do obejrzenia filmu.


 


 


 

Butelka LIFESAVER posiada technologię FAILSAFE – oznacza to, że gdy wkład się zużyje, wyłącza się, nie pozwalając w ten sposób na napicie się wody zanieczyszczonej. Wystarczy wymienić wkład i LIFESAVER może być dalej używany.

 

Filtr działa w każdej pozycji! Został zaprojektowany do pracy pod dowolnym kątem i na każdej osi. Oznacza to, że w praktyce będzie ona działać w dowolnym położeniu. Nie tylko jesteś w stanie pić z butelki pod dowolnym kątem, ale wypełnić kubki, butelki, patelnie i inne naczynia do przechowywania wody.


.

Wykonanie projektu: JTS Studio