Newsletter

LifeSaver bottle 6000UF Powiększ do pełnego rozmiaru

Butelka LIFESAVER 6000UF

 

 

Przenośny uzdatniacz wody słodkiej – butelka LIFESAVER 6000

Filtruje do  6000L. wody. 


Więcej szczegółów

Butelka LIFESAVER 6000UF

Stan: Dostępny

8 dostępnych

599,00 zł

Obniżka!

-300,00 zł

899,00 zł

Wprowadź numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin: 

 

LIFESAVER 6000 jest to filtr wody w postaci butelki. Jest to świetny dodatek na każdą wyprawę, kemping czy wyjazd pod namiot. 

 

  • Filtr wody Lifesaver 6000 usuwa z wody wszystkie wirusy, bakterie, grzyby, cysty czy pasożyty przenoszone drogą wodną. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu niezwykle zaawansowanego filtru, dzięki któremu przefiltrowana woda nie ma smaku żadnych substancji chemicznych. Do działania filtra nie jest potrzebne zasilanie ani substancje chemiczne.

 

  • Ciekawym zastosowaniem LIFESAVER, które może w krytycznym momencie uratować ludzkie życie, jest zdolność do przefiltrowania moczu. Producent nie zaleca filtrować moczu powyżej 4 razy bez uzupełnienia organizmu innymi płynami. Ograniczenie to jest konieczne, gdyż pijąc jedynie mocz zwiększymy niebezpiecznie ilość soli w naszym organizmie, co może mieć poważne konsekwencje. Zanim więc zdecydujemy się na tak drastyczny krok jak filtrowanie moczu, zaleca się poszukać alternatywnych źródeł wody.

 

Gdzie może nam się przydać LIFESAVER 6000?


- piesze wędrówki oraz podróże zagraniczne,

- kemping,

- wyprawa pod namiot,

- spływy kajakowe czy żegluga

 

Wodę można zaczerpnąć z prawie każdego źródła. LIFESAVER może stanowić Twoje zabezpieczenie gdziekolwiek się znajdziesz. Przed wirusami i bakteriami czającymi się w wodzie możesz zabezpieczyć nie tylko siebie, lecz także swoją rodzinę czy przyjaciół.

 

Jeden filtr wody LIFESAVER 6000 jest zdolny do przefiltrowania nawet 6.000 litrów wody.


 

Dane szczegółowe:


- Oczyszcza wodę z wirusów w 99,999%
- Oczyszcza wodę z bakterii w 99.999995%
- Redukuje zanieczyszczenia chemiczne- węgiel aktywny zmniejsza przedostawanie się do wody metali ciężkich oraz pozostałości chemicznych takich jak pestycydy.


Dane podstawowe waga i wymiary:


- LIFESAVER 6000UF filtruje 6 tys. litrów wody

- Początkowy przepływ butelki 2.5L/min

- Pojemność wody 750ml

- Waga 635 gram

- Wydajność uzdatniacza w „LIFESAVER bottle” to około 2.5 litra na minutę

- Minimalna temperatura przechowywania -10 ̊C*

- Maksymalna temperatura przechowywania- 50 ̊C

- Minimalna temperatura działania >0 ̊C

- Maksymalna temperatura działania 50 ̊C

- Maksymalna średnica 95mm (a nie jak podaje producent 90 - przyczyną jest uchwyt na pasek)

- Wysokość 310mm

Udzielone certyfikaty zgodności przydatności w ratownictwie :Spełnia wymogi dot. wody pitnej :
Europejska dyrektywa w sprawie wody pitnej 2000
dyrektywy Rady 98/83/WE

EPA - US National na mocy rozporządzeń Safe Drinking Water
EU Act 93-523
Guidelines for Drinking-water Quality First Addendum 3rd Edition Wytyczne dotyczące jakości wody pitnej.
Przyznane certyfikaty:
CE, EPA, NSF, WHO, WRAS, DVGW, KIWA, KTW, LSHTM 

Istnieje możliwość wymiany zużytych części filtra. Części wymienne są dostępne na naszej stronie internetowej. W celu zamówienia można także skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.


Warto wspomnieć że produkty Lifesaver są aktualnie używane na szeroką skalę w rejonach objętych klęską żywiołową – na Haiti oraz w Pakistanie. Dodatkowo LIFESAVER 4000UF od 2007 r. jest używany przez wojskowych na całym świecie, z czego 30 000 jest nadal w aktywnej służbie.

 

  LIFESAVER spełnia wszystkie wymagania Amerykańskich ,Brytyjskich i Europejskich regulacji dotyczących wody pitnej oraz były testowane i certyfikowane przez Londyńską Szkołę Higieny i Medycyny Tropikalnej.

 


Producent udziela dwuletniej gwarancji międzynarodowej.
Filtrowanie: 

Woda w LIFESAVER przeciskana jest pod wysokim ciśnieniem przez profesjonalny filtr, w którym wielkość wynosi jedyne 15 nanometrów czyli  0,000015 milimetra! Dzięki temu zatrzymuje żyjące w wodzie wirusy, bakterie, grzyby, cysty, pasożyty i inne patogeny.

 

LIFESAVER posiada wstępny filtr membranowy w postaci gąbeczki. Pozwala to zabezpieczyć membranę od większych zanieczyszczeń, takich jak piasek, błoto, liście czy żwir, co przedłuża także żywotność kartridża. Gąbeczkę można również zastosować do wchłonięcia wody z trudno dostępnych miejsc, z których ciężko jest nabrać wodę, takich jak np. zagłębienia skalne lub płytkie zbiorniki wodne.

 

Wstępnie oczyszczona przez gąbeczkę woda zostaje następnie przefiltrowana przez dodatkowy filtr z węgla aktywnego, który zmniejsza ilość pozostałych w wodzie pestycydów, metali chemicznych i innych związków. Jego dodatkową zaletą jest eliminacja z wody niemiłego smaku (np. chlor czy siarka) i zapachu. Węgiel aktywny jest zdolny przefiltrować 250 l. wody. Po tym czasie filtr można wymienić.

 

Filtrowanie wody przez LIFESAVER wymaga jedynie kilku ruchów wbudowanej pompki, której zadaniem jest podniesienie ciśnienia wody we wnętrzu uzdatniacza. Jako, że ciśnienie w filtrze jest wysokie, wodą pod ciśnieniem można także odkazić ranę (wystarczy skierować strumień wody z filtra na ranę) lub usunąć zanieczyszczenia.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.


 

 

 

Kartridż filtrujący jest wymienny. W modelu LIFESAVER 6000 starcza on na przefiltrowanie aż 6 tysięcy litrów wody. Filtr posiada zabezpieczenie (FAILSAFE), które powoduje, iż po zużyciu wkład wyłącza się, nie pozwalając na wypicie wody nieprzefiltrowanej. Po wymianie wkładu butelkę LIFESAVER można nadal używać.

 

Specjaliści zaprojektowali LIFESAVER tak, aby działał w każdej pozycji i pod dowolnym kątem. Dzięki temu możemy używać go w każdym położeniu.


 

 


 

  

Wykonanie projektu: JTS Studio