Newsletter

LIFESAVER - Filtr Wstępny Powiększ do pełnego rozmiaru

LIFESAVER - Filtr Wstępny Gąbkowy - 2 sztuki

 

 

2 sztuki filtrów wstępnych do butelek LIFESAVER


 

Więcej szczegółów

Filtr Wstępny

Stan: Dostępny

9 dostępnych

29,90 zł

Wprowadź numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin:Zestaw dwóch filtrów wstępnych do filtrów LIFESAVER

 


Zachowaj twój filtr Lifesaver w doskonałym stanie, dzięki wymiennym, wstępnym filtrom gąbkowym. Kemping, turystyka, wędkarstwo, podróżowanie, rafting?
Filtr wstępny chroni membranę w Lifesaver przed takimi obiektami jak żwir, piasek, patyki czy błoto, przedłużając w ten sposób żywotność głównego wkładu filtrującego.
Twój filtr wstępny może być również stosowany jako gąbka. Użyj go, aby chłonąć wodę z trudno dostępnych miejsc, takich jak pęknięcia w skałach lub płytkie kałuże.
Sugeruje się, że należy wymienić filtr wstępny/gąbkę co 6 miesięcy, biorąc pod uwagę jego średnie zużycie (intensywność używania filtra). Zestaw zawiera 2 sztuki wymiennego filtra wstępnego.

 

 

 

 

 

 

 


*Nasza firma jest jedyną w Polsce, która oferuje części zamienne do wszystkich filtrów LIFESAVER. Zapraszamy do współpracy.


 

Dane szczegółowe:- Oczyszcza wodę z wirusów w 99,999%
- Oczyszcza wodę z bakterii w 99.999995%
- Redukuje zanieczyszczenia chemiczne- węgiel aktywny zmniejsza przedostawanie się do wody metali ciężkich oraz pozostałości chemicznych takich jak pestycydy.Dane podstawowe:


- LIFESAVER 4000UF oraz 6000UF - filtruje odpowiednio 4 tys. -6 tys. litrów wody

- Waga 635 gram
- Pojemność wody 750ml

- Wydajność uzdatniacza w „Lifesaver bottle” to około 2.5 litra na minutę
- Maksymalna średnica 95 mm (a nie jak podaje producent 90 -

przyczyną jest uchwyt na pasek)
- Wysokość 310 mm

- Minimalna temperatura działania >0 ̊C

- Maksymalna temperatura działania 50 ̊C

- Minimalna temperatura przechowywania -10 ̊C*

- Maksymalna temperatura przechowywania 50 ̊C

- Początkowy przepływ butelki 2.5L/min
Udzielone certyfikaty zgodności przydatności w ratownictwie :Spełnia wymogi dot. wody pitnej :
Europejska dyrektywa w sprawie wody pitnej 2000
dyrektywy Rady 98/83/WE

EPA - US National na mocy rozporządzeń Safe Drinking Water
EU Act 93-523
Guidelines for Drinking-water Quality First Addendum 3rd Edition Wytyczne dotyczące jakości wody pitnej.
Przyznane certyfikaty:
CE, EPA, NSF, WHO, WRAS, DVGW, KIWA, KTW, LSHTM 


Warto wspomnieć że produkty Lifesaver są aktualnie używane na szeroką skalę w rejonach objętych klęską żywiołową – na Haiti oraz w Pakistanie. Dodatkowo LIFESAVER 4000UF od 2007 r. jest używany przez wojskowych na całym świecie, z czego 30 000 jest nadal w aktywnej służbie.

 

  LIFESAVER spełnia wszystkie wymagania Amerykańskich ,Brytyjskich i Europejskich regulacji dotyczących wody pitnej oraz były testowane i certyfikowane przez Londyńską Szkołę Higieny i Medycyny Tropikalnej.

 


Producent udziela dwuletniej gwarancji międzynarodowej.
Filtrowanie: 

Woda w LIFESAVER przeciskana jest pod wysokim ciśnieniem przez profesjonalny filtr, w którym wielkość wynosi jedyne 15 nanometrów czyli  0,000015 milimetra! Dzięki temu zatrzymuje żyjące w wodzie wirusy, bakterie, grzyby, cysty, pasożyty i inne patogeny.

 

LIFESAVER posiada wstępny filtr membranowy w postaci gąbeczki. Pozwala to zabezpieczyć membranę od większych zanieczyszczeń, takich jak piasek, błoto, liście czy żwir, co przedłuża także żywotność kartridża. Gąbeczkę można również zastosować do wchłonięcia wody z trudno dostępnych miejsc, z których ciężko jest nabrać wodę, takich jak np. zagłębienia skalne lub płytkie zbiorniki wodne.

 

Wstępnie oczyszczona przez gąbeczkę woda zostaje następnie przefiltrowana przez dodatkowy filtr z węgla aktywnego, który zmniejsza ilość pozostałych w wodzie pestycydów, metali chemicznych i innych związków. Jego dodatkową zaletą jest eliminacja z wody niemiłego smaku (np. chlor czy siarka) i zapachu. Węgiel aktywny jest zdolny przefiltrować 250 l. wody. Po tym czasie filtr można wymienić.

 

Filtrowanie wody przez LIFESAVER wymaga jedynie kilku ruchów wbudowanej pompki, której zadaniem jest podniesienie ciśnienia wody we wnętrzu uzdatniacza. Jako, że ciśnienie w filtrze jest wysokie, wodą pod ciśnieniem można także odkazić ranę (wystarczy skierować strumień wody z filtra na ranę) lub usunąć zanieczyszczenia.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.


 

 

 

Kartridż filtrujący jest wymienny. W modelu LIFESAVER 4000 starcza on na przefiltrowanie aż 4 tysięcy litrów wody. Filtr posiada zabezpieczenie (FAILSAFE), które powoduje, iż po zużyciu wkład wyłącza się, nie pozwalając na wypicie wody nieprzefiltrowanej. Po wymianie wkładu butelkę LIFESAVER można nadal używać.

 

Specjaliści zaprojektowali LIFESAVER tak, aby działał w każdej pozycji i pod dowolnym kątem. Dzięki temu możemy używać go w każdym położeniu.


 

Wykonanie projektu: JTS Studio