Newsletter

LifeStraw Powiększ do pełnego rozmiaru

LifeStraw Słomka życia - Osobisty filtr wody

Wielokrotnie nagradzany, przenośny, osobisty filtr wody. Czysta woda, bez względu na to gdzie jesteś. Filtruje do  1000L. wody.

Więcej szczegółów

LifeStraw - Słomka

Stan: 1

26 dostępnych

94,99 zł

Obniżka!

-15,00 zł

109,99 zł

Wprowadź numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin:Dbasz o zdrowie swoje i swojej rodziny? Jeśli tak, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed bakteriami i pasożytami żyjącymi w wodzie. Wypróbuj LifeStraw- Słomkę Życia.

Jest to wielokrotnie nagradzany produkt, stworzony do wykorzystania w warunkach ekstremalnych. Technologię tą stosuje się  przy niemal każdej większej międzynarodowej akcji humanitarnej. LifeStraw stał się popularny zarówno wśród amatorów sportów plenerowych, oraz jako popularne urządzenie awaryjne gotowe do użycia w nagłych wypadkach.

LifeStraw to łatwy w użyciu i ultra-lekki filtr wody, który pozwala na bezpieczne spożywanie wody nawet ze skażonych źródeł. W związku z tym jest idealny do użytku w warunkach terenowych oraz w sytuacjach awaryjnych. LifeStraw to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i wytrzymałych filtrów wody.

 


LifeStraw filtruje minimum 1,000 litrów wody i usuwa co najmniej 99.9999% bakterii żyjących w wodzie oraz 99.99% występujących w niej pasożytów; nie zawiera przy tym żadnych substancji chemicznych, baterii czy części ruchomych.
Gdzie może się przydać?

 

 

Wędrówki piesze i turystyka 

 

Ważący jedynie 56 g, LifeStraw to najprostsze rozwiązanie by zapobiec odwodnieniu podczas turystycznych eskapad. Jeśli się spieszysz, nie ma potrzeby abyś

się zatrzymywał i filtrował wodę 

nad jeziorem. Po prostu zaczerpnij wodę do butelki, umieść w niej LifeStraw i wypij idąc. Czasami wydaje nam się, że górskie źródło jest krystalicznie czyste, jednakże nigdy nie wiemy, co znajduje się u jego źródła. Wystarczy, że w wodzie znajdzie się padlina, aby spowodować

jej zanieczyszczenie. Używanie osobistego filtra wody LifeStraw zwiększa bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.


Jeśli wypijasz zalecane 2-4 litry wody dziennie, LifeStraw posłuży Ci przez co najmniej 250 dni

 


 • W podróży

 Krajobraz gór

LifeStraw jest tak mały i lekki, że możesz wrzucić go do walizki, nosić na szyi lub nawet w kieszeni. Podróżując po krajach takich jak Egipt,

Indie lub kraje Ameryki Południowej, gdzie jakość wody pitnej jest niepewna, zabezpiecz swoje zdrowie niewielkim kosztem.

 

Jeśli kiedykolwiek zachorowałeś w podróży, dobrze wiesz jak ważna jest czysta woda pitna, aby zapobiec chorobom powodowanym przez skażoną wodę. Szczególnie przydatny może być w krajach egzotycznych. Wielu podróżnych dotknęła choroba zwana „zemstą faraona”, którą powoduje spożywanie zanieczyszczonej wody. Aby się przed tym obronić, wystarczy użyć LifeStraw.

 

 

 • W sytuacjach kryzysowych

 

W wyniku klęski żywiołowej, być może Twoja rodzina nie będzie w stanie korzystać z regularnych źródeł zaopatrzenia w wodę. LifeStraw jest łatwy w obsłudze i filtruje 1.000 litrów wody co czyni go wręcz idealnym, aby znalazł się w zestawie pierwszej pomocy.

 

Zaopatrzenie członków rodziny w LifeStraw to inwestycja w bezpieczeństwo niewielkim kosztem.

 

Co może odfiltrować LifeStraw?


 • Salmonella
 • Kampylobakterioza (Campylobacter)
 • Pałeczka okrężnicy (Escherichia coli)
 • Przecinkowiec cholery (Vibrio cholerae)
 • Pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa)
 • Shigella (powoduje czerwonkę)
 • Ogoniastek jelitowy (Giardia lamblia “Beaver Fever”)
 • Cryptosporidium parvum ( wywołuje Kryptosporydiozę)
 • Pełzak czerwonki (Entamoeba histolytica)

 

 

Specyfikacja


 • Filtruje co najmniej1,000 litrów wody
 • Usuwa 99.9999% bakterii żyjących w wodzie (>LOG 6 redukcja)
 • Usuwa 99.9% pasożytniczych pierwotniaków (>LOG 3 redukcja)
 • Obniża poziom mętności usuwając cząstki do 0.2 mikrona
 • Ultra-lekki: waży jedyne 56 g
 • Szerokość: 2.5 cm
 • Długość: 22.5 cm
 • Przydatność: 5 lat przy przechowywaniu w temperaturze pokojowej

 

 

Technologia LifeStraw® jest bezpieczna. Została przebadana i uzyskała certyfikat spełniający dyrektywę Unii Europejskiej 10/2011 oraz dyrektywę 1935/2004 standardów regulacyjnych, a także certyfikat EPA 1987 w USA.

Uwaga: LifeStraw obecnie nie odsala wody, ani nie filtruje metali ciężkich czy wirusów.

 


 

 •  Jak używać LifeStraw


Umieść LifeStraw bezpośrednio w źródle wody lub wlej wodę do pojemnika i wypij przez LifeStraw, dokładnie w taki sposób, jak zrobiłbyś to przez zwykłą słomkę. Za pierwszym razem być może poczujesz lekki opór dopóki membrana nie nasiąknie. Po zakończeniu picia zwyczajnie wydmuchaj powietrze przez rurkę w celu usunięcia zanieczyszczeń i resztek wody.


 

 • Technologia


LifeStraw zawiera specjalnie zaprojektowaną technologię ultrafiltracji, najczęściej wykorzystywaną w przemysłowych instalacjach oczyszczania wody w aglomeracjach miejskich.
LifeStraw zbudowany jest z wielu pustych wewnątrz włókien przypominających spaghetti, ale o wiele cieńszych. Każde włókno ma w swoich ścianach pory o średnicy 0,2 mikrona czyli pięćset razy cieńsze od ludzkiego włosa. W momencie gdy woda dostaje się do filtra i ma zostać przepuszczona przez włókna, tylko czysta woda jest w stanie przedostać się przez te pory, blokując bakterie, pasożyty i brud przed dostaniem się do użytkownika. To czysto fizyczna metoda filtracji, niezawierająca żadnych substancji chemicznych.


Wykonanie projektu: JTS Studio